Nafouklé břicho – 3 možné příčiny

1) Pokud jste žena a nafouklé břicho se dostavuje před menstruací a během menstruace, můžete trpět na takzvaný premenstruační snydrom.

Zjednodušeně to znamená, že se břicho zvětšuje v důsledku hormonální nerovnováhy. V tomto Vám poradí jedině lékař – může Vám doporučit vhodnější antikoncepci.

2) Máte-li nafouknuté břicho spojené i s nepříjemnými bolestmi břicha, pak může být na vině poškození jater nebo žaludeční vředy.

V těchto pířpadech je nejlepší poradit se s ošetřujícím lékařem nebo gastrointerologem, který může provést vyšetření na tyto nemoci.

3) Často bývá příčina v nevhodné stravě. A to platí nejen v případech, kdy člověk konzumuje samé uzeniny, alkohol, smažená jídla a čokoládu.

Příčina ve stravě může být i u lidí, kteří se stravují poměrně rozumně – ale stačí, když nevhodně zkombinují některé potraviny, jedí určitoá jídla v nevhodnou denní dobu nebo začnou držet drastické diety (například banánová dieta, 14 denní dieta apod.).

Poradit se samozřejmě můžete s lékařem. Otázkou je, zda bude mít čas s Vámi podrobně rozebírat, které potraviny jíte, v jakou dobu, jak často, jaké porce, co k tomu pijete apod.

Další možností, jak zjistit, zda je příčina ve stravě a případně jak problém s nafouknutým břichem odstranit, je poradit se s výživovým poradcem. Ten podobné problémy řeší prakticky denně a může snadno zjistit příčinu nafouknutého břicha – a následně poradit, jak se nafouknutého břicha zbavit, případně doporučit zdravý jídelníček atd.

Pro více informací o možnosti konzultace s výživovým poradcem klikněte na ikonu níže: