Nafouknuté břicho – 3 možné důvody

1) Trpíte-li současně s nafouknutým břichem i na nepříjemné bolesti břicha, pak může být příčina v poškození jater nebo žaludečních vředech.

Váš ošetřující lékař nebo gastrointerolog Vám v těchto případech poradí nejlépe.

2) Ženy, u kterých se nafouknuté břicho dostavuje současně s menstruací nebo ještě před ní, mohou trpět takzvaným premenstruačním syndromem.

Zjednodušeně to znamená, že velikost břicha ovlivňuje hormonální nerovnáha. V tom Vám poradí opět lékař – může Vám doporučit například vhodnější antikoncepci nebo další možnosti, jak udržovat rozumnou hladinu hormonů.

3) Nevhodná strava bývá častým důvodem pro nafouknuté břicho. A neplatí to jen v případech, kdy člověk drží diety podle celebrit nebo konzumuje samá smažená jídla, uzeniny, alkohol a čokoládu.

Příčina ve stravě může být i u těch lidí, kteří se stravují poměrně rozumně – ale stačí, když nevhodně zkombinují některé potraviny nebo jedí určitou potravinu v nevhodnou denní dobu.

Lékař Vám může poradit. Otázkou je, zda bude mít čas s Vámi podrobně prodiskutovat, které potraviny jíte, co k tomu pijete, jak často, v jakou dobu, jaké porce, apod.

Další možností, jak zjistit, zda je příčina ve stravě a případně jak problém s nafouknutým břichem odstranit, je poradit se s výživovým poradcem. Ten podobné problémy řeší prakticky denně a může snadno zjistit příčinu nafouknutého břicha – a následně poradit, jak se nafouknutého břicha zbavit, doporučit vhodný jídelníček, počet kalorií na den atd.

Pro více informací o možnosti konzultace s výživovým poradcem klikněte na ikonu níže: