Posilovací cviky na břicho, díky kterým zformujete ploché a přitažlivé břicho:

Určitě sami víte, že pro získání plochého břicha nestačí týdenní dieta. K formování břicha patří nejen správná strava, ale především cvičení a posilování:

1. Posilovací cviky na břicho – izolované

Tyto cviky Vám umožní posilovat jen břicho a všechny ostatní partie nechat v klidu. Hodí se tedy buď pro začátečníky a nebo pokud se chcete soustředit vyloženě na břicho.

Může jít například o zkracovačky:

  • zvedejte hlavu natolik, abyste měli maximálně zatnuté břicho – dál už nemusíte
  • ruce si můžete chytit za hlavou, ale rukama si nepomáhejte – snížilo by to účinnost cviku
  • cvik provádějte spíše tahem, ne švihem
  • výdech probíhá při zvedání hlavy, při pokládání výdech

2. Posilovací cviky na břicho – kombinované, internzivnější:

U těchto cviků už zapojíte více svalových partií najednou – více se zapotíte, spálíte více kalorií a rychleji se vyčerpáte.

Příkladem může být pohyb vleže, kdy simulujete jízdu na kole. Tento cvik Vám zapojí všechny svalové partie břicha + přispívá ke štíhlým lýtkám a stehnům. Podle mnoha studií jde o nejúčinnější posilovací cvik na břicho.

3. Posilovací cviky na břicho – kompletní, intenzivní

Zde už jde opravdu o intenzivní trénink, při kterém posílíte mnoho svalových partií, velmi rychle spalujete kalorie a doslova „se ničíte“.

Příkladem mohou být dřepy s činkou nebo jakýmkoliv jiným závažím. Při tomto cvičení dochází také k posilování zádových svalů.

Proč se většině lidí nikdy nepodaří vyrýsovat přitažlivé břicho?

Důvodem rozhodně není nedostatek vytrvalosti nebo malá disciplína. Naopak – znám mnoho lidí, kteří dělají desítky cviků na břicho denně a přesto nemají vyrýsované, přitažlivé svaly.

Proč?

Protože pomocí cviků na břicho rozhodně nespalujete tuk na břiše. A aby Vaše přitažlivé svaly byly vidět a měl(a) jste přitažlivé břicho – musíte se také zbavit tuku na břiše.

Jak se tedy zbavím tuku na břiše?

Pro spalování tuků je potřeba zkombinovat určitý druh pohybu společně s dobře sestavenou stravou. Pokud Vás zajímá více informací o principech hubnutí, které Vám umožní získat přitažlivé břicho, klikněte na následující ikonu: