Účinné cviky na břicho, se kterými získáte pohledné, přitažlivé břicho:

1. Účinné cviky na břicho – izolované

Ty Vám umožní posilovat pouze břicho a nezapojovat další svalové partie těla. Vy tak šetříte síly a můžete se plně soustředit na břicho. Kalorie však nespalujete tak rychle, jako u cviků zaměřených na více svalových partií.

Příkladem izolovaných cviků na břicho jsou zkracovačky:

  • nemusíte zbytečně zvedat záda – zvedejte se jen do té pozice, až bude břicho zatnuté
  • ruce můžete mít za hlavou – ale raději pohybu nepomáhejte, nechte břicho, ať se namáhá
  • lepších výsledků dosáhnete, když budete cvik provádět tahem, ne švihem
  • výdech probíhá při zvedání hlavy, při pokládání výdech

2. Účinné cviky na břicho – kombinované

Při těchto cvicích už zapojíte více svalových partií břicha + některé další. Tabulka spalování kalorií sice neobsahuje přesné údaje o těchto cvicích, ale zapojení více svalů najednou logicky znamená rychlejší spalování kalorií.

Příkladem je kmitání nohou těsně nad zemí. Dávejte však pozor, abyste měli během cviku záda položená na zemi:


3. Účinné cviky na břicho – intenzivní

Takové cviky Vás už pořádně unaví, protože zapojíte několik svalových partií najednou – včetně břicha. Čas využijete opravdu efektivně, spálíte mnoho kalorií během krátké doby.

Příkladem takových cviků jsou například dřepy s činkou nebo jiným závažím – jde zároveň o poměrně náročné cvičení na stehna:

Proč se většině lidí nikdy nepodaří vyrýsovat přitažlivé břicho?

Důvodem rozhodně není nedostatek vytrvalosti nebo malá disciplína. Naopak – znám mnoho lidí, kteří dělají desítky cviků na břicho denně a přesto nemají vyrýsované, přitažlivé svaly.

Proč?

Protože pomocí cviků na břicho rozhodně nespalujete tuk na břiše. A aby Vaše přitažlivé svaly byly vidět a měl(a) jste přitažlivé břicho – musíte se také zbavit tuku na břiše.

Jak se tedy zbavím tuku na břiše?

Pro spalování tuků je potřeba zkombinovat určitý druh pohybu společně s dobře sestavenou stravou. Pokud Vás zajímá více informací o principech hubnutí, které Vám umožní získat přitažlivé břicho, klikněte na následující ikonu: